Klasická manikúra

Muži i ženy s dobrým vkusom si radi nechajú nechty odborne upraviť. Bezchybný vzhľad nechtov zaručí skvelý prvý dojem a určite vám pomôže zvýšiť si spoločenské postavenie! Okolie si okamžite všimne váš upravený zovňajšok a zvýšené sebavedomie, preto neváhajte a pravidelne obetujte trochu času na profesionálnu manikúru.

Francúzska manikúra

Francúzka manikúra na prirodzených aj umelých nechtoch sa už dlho teší obľube všetkých vekových kategórí žien. Nechty upravené na francúzsky spôsob vyzerajú prirodzene, zdravo a krásne sa lesknú.

Japonská manikúra

Ak ste ešte nepočuli o revolučnej japonskej manikúre, tak je najvyšší čas ju vyskúšať. Predovšetkým, ak vás trápia lámavé, slabé a ryhované nechty. Práve na tieto časté nechtové problémy je tento japonský zázrak ako stvorený. Japonská manikúra unikátnou technikou vytvára na vlastných nechtoch akúsi glazúru, ktorá zabraňuje ďalšiemu mechanickému poškodzovaniu nechtov tým, že v nich udržiava dôležité látky – lipidy.

Parafínový zábal

Horúci parafín sa odnepamäti používa pri manikúre a pedikúre na zahriatie, zvláčnenie a zmäkčenie pokožky. Nanesie sa na ruky a chodidlá a nechá sa pôsobiť asi 15-20 minút kým celkom nestuhne. Horúci parafín účinne zmierňuje bolesti kľbov a svalov a celkovo veľmi priaznivo pôsobí na ruky i chodidlá.

manikura

Pedikúra

Pedikúra sa teší rovnakej obľube ako manikúra. Nohy si musíme ošetrovať po celý rok, nielen v lete. Hladké a upravené chodidlá sú veľmi príťažlivé. V súčasnosti sú v móde remienkové sandáliky a lodičky s otvorenou pätou i špičkou, ktoré sa nosia naboso. Obnažené chodidlá vystavujeme na obdiv v oveľa väčšej miere ako v minulosti.

Páni aj dámy v dnešnej dobe väčšmi dbajú na celkový vzhľad svojich chodidiel. Odborná pedikúra zahŕňa oveľa viac úkonov ako bežné strihanie nechtov na nohách. Upokojujúca masáž ako prevencia proti opúchaniu členkov a osviežujúci píling na odstránenie nepeknej zrohovatenej popraskanej kože na pätách sú neodmysliteľnou súčasťou odborného ošetrenia v pedikérskom salóne. Chodidlá nosia celú váhu tela, a preto si zaslúžia osobitnú starostlivosť.